Steven Spielberg Netflix'e Savaş Açtı!

Steven Spielberg Netflix'e Savaş Açtı!
  03 Mart 2019   2066 Okunma
  • Beğen
    1

Steven Spielberg Netflix filmlerinin Oscar Ödül Törenlerinde hiç bir kategoride değerlendirmeye alınmaması için Akedemi üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirecek.

Netflix son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir Platform haline gelmiş bulunmakta. En son olarak En İyi Film Oscarı ödülünü yapmış olduğu Roma isimli film ile yakalamaya çok yaşlaşan Netflix film yapımcılarının tepkisini çekmeye başlamış bulunuyor. Önümüzdeki yıllardaki Oscar Ödül Törenlerinde başarı yakalamayı kafasına koyan Netflix bu amaç uğruna yayın politikasında ciddi anlamda değişikliğe gitmesi sonucu film yapıcılarının hem dikkatini hemde tepkisi çekmiş görünüyor.

Netflix yapımı filmlerin Oscar Ödüllerinde aday olarak gösterilmesini uygun bulmadığını daha önce açıklayan usta yönetmen Steven Spielberg, bu filmlerin önümüzdeki yıllarda Oscar Ödül törenlerinde olmaması için bizzat harekete geçti.

Steven Spielberg için bardağı taşıran son damla ise Roma isimli Netflix yapımı filmi Oscar Ödül töreninde 3 farklı kategoride ödül kazanması sonucu harekte geçme kararı almıştır. Önümüzdeki günlerde Akedemi üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirecek olan Spielberg, Digital ortamlarda yapılan filmlerin sinema filmleri ile aynı kefeye konulmamasını isteyecek.

  BENZER İçerikler
  YORUM Alanı
0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha