Sylvester Stallone

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Hell's Kitchen / New York / ABD
  •  Doğum Tarihi: 6 Temmuz 1946
Sylvester Stallone Kimdir?: Sinema Oyuncusu, Yönetmen, Yapımcı ve Senarist.
New York'da 1946 yılında dünyaya gelen Sylvester Stallone'nin babası İtalyan asıllı o dönemler berberlik yaparak geçimini temin eden Frank Stallone'dir. Annesi ise Fransız asıllı Rus yahudilerinden olan Jacqueline'dir. Erkek kardeşi babası ile aynı Frank ismini taşırken, müzisyenlik yapmaktadır. Öğrencilik hayatında davranış bozukluklarından ötürü 12 defa okul değiştirmek zorunda kalan aktör, üniversite yaşamına Miami Üniversitesinde 1967 yılında tiyatro bölümünde başlamış olup, 1969 yılında okulunu bitiremeden ayrılmıştır.

İlk beyazperde deneyimini soft porno filmlerinden olan The Party at Kitty and Stud's adlı filmlerde 1970 yılında yaşamıştır. Profesyonel oyunculuk kariyerine ise 1971 yılında çekilen Bananas Filmi ile başlamıştır. 1976 yılına gelindiğinde ise Rocky Balboa Filmi ile büyük bir patlama yapmış, dünya geneline adını duyurmayı başarmıştır. Film gişelerde beklenilenin çok üstünde hasılat yapınca, seri haline dönüştürülmüş 2,3,4 ve 5. serilerde senaristliği ve yönetmenliği de Sylvester Stallone kendisi yapmış, bu alanda da oldukça başarılı olduğunu herkese ıspatlamıştır. Asıl bombasını ise 1982 yılında çektiği Rambo İlk Kan Filmi ile patlatmış, yine gişelerde hasılat rekoru kırmayı başarmıştır. Bu filmde oldukça başarı gösterdikten sonra seri haline getirilmiştir. Empire dergisi tarafından 1997 yılında yapılan Tüm Zamanların En İyi 100 Film Yıldızı sıralamasında 92. sıraya girmeye başarmıştır.

Dünya çapında en çok izlenen filmlerin başında gelen The Godfather Filmi için kendisine teklif yapıldığı, ama kendisine güvenmediği için bu teklifi reddettiği iddia edilmektedir. Bruce Willis ile yakın dostluğu olduğu herkes tarafından bilinen ünlü aktör, yine onunla Planet Hollywood restoranlarına ortaktır. Oyunculuk hayatı boyunca pek çok ödül kazanmayı başaran Sylvester Stallone, aynı zamanda Senaristlik ve Yönetmenliği de meslek olarak yapmaya devam etmektedir.

Medeni Durumu: Evli. 3 defa evlenmiştir.
Eşlerinin Adı: Sasha Czack 1974 yılında evlenmiş olup, 1985 yılında ayrılmıştır. Bu evliliğinden Sage ve Seargeoh Stallone adın da iki oğlu olmuştur. Sage'ye otistik testi konulurken, Seargeoh Stallone 13 Temmuz 2012 tarihinde hayatını kaybederek, babasını kedere boğmuştur.
Brigitte Nielsen ile Sasha'dan boşanır boşanmaz aynı yıl içinde 1985 senesinde evlenmiş olup, 1987 yılında bir buçuk yıl süren evliliğini bitirmiştir. Brigitte Nielsen mankenlik yapmaktadır ve çiftin hiç çocuğu olmamıştır.
Jennifer Flavin manken olan eşi ile 1997 yılında evlenmiştir. Çift günümüzde evliliğini sürdürmektedir. Brigitte'den ayrıldıktan sonra 10 yıl hiç evlenmeyen Sylvester Stallone 97 yılında yaptığı evlilikten sırası ile Sophia Rose, Sistine Rose ve Scarlet Rose adında üç kız çocuğuna sahip olmuştur. Kızlarından Sophia Rose'ye delik kalp teşhisi konulmuştur.
Çocukları: Beş çocuğu vardır. Çocuklarından birisi 2012 yılında 36 yaşında iken hayatını kaybetmiştir.
  Sylvester Stallone Resimleri Tümünü Gör
  Sylvester Stallone Haberleri Tümünü Gör
  • Rambo 5 Vizyon Tarihi Belli Oldu!

    Rambo 5 Vizyon Tarihi Belli Oldu!
    Sylvester Stallone başrolünde oynayacağı rambo serisinin son filmi olan Rambo 5 vizyon tarihi belli oldu....
     03 Mart 2019, Pazar  429 Okunma